Artık Facebook’ta “Eyleme Çağrı” Düğmesini Öne Çıkarabileceksiniz!

Facebook, sayfaları teşvik etmek ve işlerine yardımcı olmak için yeni yollar yaratırken aynı zamanda daha fazla reklam geliri elde etmenin de önünü açıyor.

Facebook’un birkaç ay önce sunduğu Call-to-Action, diğer adıyla CTA (yani Eyleme Çağrı) düğmesini hatırlıyor musunuz? Facebook, sayfanıza Eyleme Çağrı düğmelerini; kullanıcıları bültenlerinize üye olmaları için sayfanıza davet edebilin, uygulamaları kullanabilin, rezervasyonlarınızı yaptırabilin, video izleyebilin ve daha pek çok şey yapabilin diye ekledi.

Eyleme Çağrı düğmesini öne çıkarmamıza izin veren Facebook sayesinde artık haber akışında daha çok kullanıcıya ulaşabiliyoruz.

Yeni özelliği kullanmak çok kolay! Sadece ulaşmak istediğiniz kitleyi seçin, çağrının süresini ve kullanacağınız metni belirleyin. Ödemenizi de yaptıktan sonra tanıtımınız bir tıkla tamam.

Yeni tanıtım özelliği, hiç tereddütsüz online alışveriş siteleri ve işletmeler için daha çok takipçi kazanmak ve onları sitelerine yönlendirmek için büyük bir fırsat olacak. Son dönemde herkes Facebook’ta sayfa içi alışveriş linklerinden bahsederken, son söylenen ise bu durumun sayfa yöneticilerinin çok işine yarayacak olduğu.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak