Marka Algınız Gözler Önünde: Brand Tags

BrandTags, online itibar yönetimine önem veren markalara destek verecek bir kanal olarak karşımıza çıkıyor…

Sosyal medyada etiketlemenin her çeşidini yaşıyoruz. Facebook’ta her geçen gün arkadaşlarımızın bizleri etiketlediği (Taglediği) fotoğraflar paylaşıma dahil oluyor. “Etiketlemek” tanıdık bir şeyle karşılaştığımızda, bir şeye saldırmak istediğimizde veya gördüğümüz imge bize başka bir şeyi çağrıştırdığında verdiğimiz dijital tepkinin 21. yüzyıldaki adıdır. Bir şeyleri isimlendirme ve sınıflandırma insan doğasının vazgeçilmez bir parçası ve bu ihtiyaç internet mecralarında da insanı cezbediyor.

Marka Algınızı Görün

Brand Tags,  ziyaretçilerine karşılarına gelen markayı etiketlemeleri üzerinden çalışıyor ve markaların algısının ortaya çıkması açısından başarılı bir site olarak dikkat çekiyor. Marka itibarı, tüm hedef kitlenin akıllarındaki düşüncelerin toplamıyla ölçülür. Bir markanın uyandırdığı tüm düşünceleri bir laboratuar ortamında inceleme imkanı sunan Brand Tags marka yöneticileri başta olmak üzere pazarlama dünyasına yeni bir araç sağlıyor.

Online İtibar Yönetimi

Online itibar yönetimi önemlidir” diyen her marka, çalışmaların ve kampanyaların insanlar üzerindeki yansımalarını bu şeffaf platformdan ölçebilir. Brand Tags, tüketicilerin bir marka hakkında fikir sahibi olabilmek için kullanabilecekleri ideal bir referans noktası. Diğer ziyaretçilerin markaları nasıl etiketlediklerini görebiliyorsunuz. “Brand Tags Battle Mode” adı altındaki bölümden ise farklı markalar savaştırılarak (kıyaslanarak) ilginç bir yarışma ortaya çıkarılmış. En çok savaş kazanan markaların sıralamasını görebilmek mümkün. İlk beş sırada dünyanın tanınmış ve prestijli markaları Pixar, Google, Apple, Adidas ve Lego var.
Projenin veri sağlama potansiyeli ziyaretçi sayısı arttıkça daha çok ön plana çıkacak ve markalar itibarlarını geliştirmek için bu yeni aracı kullanacaklar.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak