Social Media Awards Turkey 2018 Ödülleri, Muhteşem Gecede Sahiplerini Buldu!

Bu yıl ikinci kez düzenlenen, marka ve ajansların sosyal medyadaki performanslarını tarafsız verilere göre değerlendiren ilk ve tek yarışma Social Media Awards Turkey 2018, 26 Nisan akşamı Raffles Otel’de 400’den fazla davetlinin katılımıyla gerçekleşen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Social Media Awards Turkey 2018’de 200 ödül sahiplerini buldu.

Marketing Türkiye ve BoomSonar’ın iş birliği ile hayata geçen ödüllere Deloitte Türkiye de uzmanlığı ile dâhil olurken, projenin iletişim ortağı Doğan TV ve DHA oldu.

Sunuculuğunu Bay J ve Ayşe Tolga’nın üstlendiği görkemli geceye, marka ve ajanslardan önemli isimlerin yanı sıra ünlü simalar ve sosyal medya fenomenleri de katıldı. Jabbar’ın şarkıları, Kabile Dans Grubu ve Rhythm Arena’nın gösterileriyle renklenen gecede, sosyal medyayı en iyi kullanan ve aralarında Murat Boz, Gülse Birsel, Danla Biliç, Enes Batur gibi ünlülerin ve fenomenlerin bulunduğu isimlere de 10 ayrı kategoride kazandıkları ödüller takdim edildi.

1 Nisan 2017-12 Mart 2018 tarihleri arasında dijital platformlarda yayınlanan çalışmaların yarıştığı Social Media Awards Turkey’in ödüllendirme sistemi ise; BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” ürünü olan SocialBrands’in 30’dan fazla veri temelli kriter kullanan algoritmasını baz aldı. Jüri Ödülleri, SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç temel bölümden oluşan gecede, sosyal medyanın en iyileri ödüllerine kavuştu. Tamamen objektif sosyal medya verilerine dayanarak belirlenen SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nde 50’si Altın, 49’u Gümüş, 43’ü Bronz olmak üzere 50 farklı sektörde 142 ödül dağıtıldı. Seçkin jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek belirlenen ve bu yıl 22 kategoride başvuru alan Jüri Ödülleri’nde ise 16 Altın, 18 Gümüş ve 23 Bronz ve 1 adet Grand Prix olmak üzere törende toplam 200 ödül sahiplerini buldu.

Gecenin Grand Prix’ini tüm yıl dijital platformlarda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Madame Coco kucaklarken, Jüri Özel Ödülleri’nde ise “En İyi Proje” Akbank’ın “Instagram’da Mutluluklar” adlı çalışmasına verildi.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak