Duruş bozukluklarınızı düzeltmek için UpRight


Giyilebilir teknoloji, son dönemlerde hepimizin sıkça duyduğu bir kavram. Giyilebilir teknolojilere en son örnek ise duruş bozuklukluklarınızı düzeltmenize yardımcı olan UpRight isimli alet. Sırtın alt bölümüne, bele yakın bölüme yerleştirilen cihaz, dik oturma ve dik yürüme konusunda kişileri eğitiyor.

Yapılan araştırmalara göre kişinin duruşu, sağlığını direkt olarak etkiliyor. Düzgün bir duruşa sahip olmak, sırt ağrılarını ve buna bağlı diğer rahatsızlıkları ortadan kaldırıyor. Kişilerin kendine daha çok güvenmesine ve rahat hissetmesine yardımcı oluyor.

Kişiler bilgisayarlarıyla ilgilenirken, yolda yürürken, arkadaşlarıyla dışardayken bu aletten yararlanabiliyor. Kullanıcıların bu aleti günde 15 dakika kullanarak sırt kaslarını güçlendirmeleri 2 ya da 3 hafta kadar sürüyor. Bu sürenin ardından dik durmak kullanıcı için doğal hale geliyor.

Alet için hazırlanan uygulama gerçek zamanlı güncellemeler gönderiyor, böylece kişiye özel bir dik duruş egzersiz programı ortaya çıkarılıyor. Kullanıcılar bu uygulamayla ailelerinden olan kişileri veya arkadaşlarını takip edip destekleyebiliyor. Alet, siz aynı pozisyonda çok uzun süre hareketsiz kaldığınızda dürterek sizi uyarıyor, hem sağlıklı, hem de hareketli olmanızı sağlıyor.

Şimdilik IndieGoGo üzerinde destek arayan projenin önümüzdeki günlerde hayata geçmesi hedefleniyor. Unutmadan söyleyelim, proje, hedefi olan 70 bin doları kısa sürede aşarak, 150 bin doların üzerinde destek sağladı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak