Facebook Events için 7 Güncelleme Yolda

Mashable’ın haberine göre önümüzdeki senelerde Facebook Events için 7 yenilik bizi bekliyor. Bu yeniliklerin, oluşturulan etkinliklerde kullanıcıların birbiriyle daha fazla etkileşim halinde olması için gerçekleştirileceği belirtiliyor. Facebook Events Ürün Müdürü Aditya Koolwal’ın yaptığı açıklamalara göre bizi bekleyen yenilikler şöyle:

  1. Akışta etkinlik haberleri artıyor! Artık daha fazla etkinlik görmek mümkün olacak. Bu sayede etkinlik davetlerine katılıp katılmama konusunda daha çok yanıt verileceği düşünülüyor.
  2. Akışta daha fazla etkinlik önerisi yer alacak! İlgi alanınıza göre daha fazla etkinlikten haberdar olabileceksiniz.
  3. Messenger’da etkinlik paylaşabileceksiniz! Böylece mesajlaşmalardan çıkmadan etkinlik hakkında bilgi almak mümkün olacak.
  4. Messenger ile uyum artıyor! Etkinliklerin alt yapısı, Messenger ile daha fazla uyum içerisinde çalışacak. Etkinliğin sahibi ve davetliler birbirleriyle daha kolaylıkla iletişim sağlayabilecekler.
  5. Facebook üyesi olmayanlar da etkinliklere davet edilebilecek! Böylece etkinlik sahipleri, Facebook’ta yer almayan arkadaşlarını da etkinlikten haberdar edip davet etmiş olacak. Ayrıca e-posta ile ulaşacak bu davete katılım durumunu bildirme imkanlarının da bulunması öngörülüyor.
  6. Davetiye ulaştı uyarısı ile özel etkinlikler genel etkinliklerden farklılaşıyor! Bunun özellikle daha az sayıda davetlinin olacağı etkinliklerde kişilerin dönüş yapmalarının kritik olduğu durumlarda fayda sağlayacağı düşünülüyor.
  7. Henüz kesin olmamakla birlikte sadece etkinlikler için başlı başına bir uygulama gelebilir! Şu anki mevcut Facebook deneyimini artırmaya odaklanılsa da daha ileri zamanda böyle bir uygulamanın gelebileceği konuşuluyor.

Bu yeniliklerin hangilerinin geleceğini ve Facebook kullanımımıza neler katacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak