Facebook Haber Kaynağı’nda Yenilikler

Facebook değişime gidiyor! Ana sayfa işletmeler için müşteri ve takipçi kaynağıydı, ama artık öyle olmayacak. Facebook artık kullanıcıların, arkadaşlarının ve ailelerinin ne yaptıklarını görmesinden yana. Yani ana sayfa stratejisi tamamen değişiyor. Bu da ticari olmayan kullanıcıların hoşuna gidiyor!

İnsanlar Yakınlaşsın!

Facebook son zamanlarda işletmelerin önünü açmıştı ve Haber Kaynağı bölümündeki yeni paylaşımları onlara yönelik sıralıyordu. Şimdi işler değişti! Aslında Facebook şimdi de bu stratejiyi Instagram’a çevirdi ve artık Instagram işletmelere kolaylık sağlıyor. Zuckerberg strateji değişimi yaptı! Bu yüzden de Facebook’u daha “aile arasında” bir ortama dönüştürmeye çalışıyor. Amaç Facebook’ta insanları yakınlaştırmak… Bu güncellemeyle etkileşim alan paylaşımlar daha üstte yer alacak. Bu sayede de arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz gönderiler önünüze daha çok çıkacak. Amaç karşılıklı yorum yapmak ve arkadaşlıkları pekiştirmek! Facebook, etkileşim alan içerikleri en az üç kelimeden oluşan yorum sayısına göre hesaplıyor. Yani, iletilerin insanlar arasında bir diyalog başlatmış olması önemli.

Mark Zuckerberg bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı ve kendi Facebook’unda paylaştı. Sayfa gönderileri de Haber Kaynağı‘nda görünmeye devam edecek fakat merak etmeyin; azalacak. Bu güncelleme hemen olmayacak diyor Zuckerberg. Biraz zaman alacak gibi gözüküyor. İşe yarar mı bilemeyiz ama yararsa bazılarımız buna çok sevinecek!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak