Facebook Kampanyalarında Yeni Bir Dönem

facebook

Marka sayfalarının olmazsa olmazı  ‘Facebook kampanyaları’nı hayata geçirmek artık çok daha kolay. Bildiğiniz üzere Facebook’un markalar tarafından düzenlenen ödüllü kampanyalar için getirmiş olduğu uygulama koşulu vardı. Yani bir kampanya düzenlerken bunu marka sayfasının duvarında değil özel hazırlanmış bir sekme üzerinden tasarlamanız gerekiyordu. Gerekiyordu çünkü artık gerekmiyor!

Bugün Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre artık marka kampanyaları için uygulama zorunluluğu kaldırıldı! Şimdi ne mi olacak?

Fotoğraf temalı yarışmaların medar-ı iftiharı oylamalar, Facebook beğenilerine dönüşecek. Ne kadar beğeni o kadar çok oy anlamına gelecek. Kullanıcıların kampanya kapsamında yazdıkları metinler sayfaya post veya yorum olarak paylaşılabilecek. Bunlar da olmazsa kullanıcılar size doğru cevabı mesaj atarak kampanyaya katılabilecekler. Gördüğünüz üzere, yeni kampanya sınırları oldukça geniş.

Fakat her durumda olduğu gibi bu sınırların da bir çerçevesi var. Bir ödül karşılığında, kullanıcılardan ürün adını kullanmalarını isteyebilirken, onları paylaştığınız bir fotoğrafta kendilerini ‘tag’lemelerini isteyemiyorsunuz. Ve tabi en önemli sınırlama ise, kullanıcılardan kampanya temasını kendi kişisel sayfalarında oylamaya açmalarını isteyemiyorsunuz.

Yeni Facebook Kampanya Guideline’ı için: https://fbcdn-dragon-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/851577_158705844322839_2031667568_n.pdf

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak