Facebook Şirket Sayfalarına Mobil Güncelleme

Günümüzde mobil iletişim, geleneksel iletişimin önünde geçmiş durumda. Arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle ve tabii ki şirketlerle mobil ortamda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçiyoruz. İnsanların en sık kullandığı sosyal medya mecralarından biri olan Facebook, yenilikleriyle şirketleri ve insanları daha yakından iletişime geçirme çabalarını sürdürüyor.

Geçen ay, insanların Facebook üzerinde bulunan şirket sayfaları ile nasıl daha kolay mesajlaşabileceği üzerine “Facebook Sayfalarıyla İletişime Geçmede Yeni Yöntemler” başlıklı bir yazı hazırlamıştık. Bu ayki yazımız ise Facebook üzerinde bulunan 45 milyon aktif şirket hesabının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıracak yeniliklerle dolu. Bu yeniliklerle şirket sayfaları, insanları aradıkları bilgiyle buluşturacak, tüketicilerle iletişime geçmede zorluk yaşamayacak.

Yeni ve Daha Güvenilir bir Call-to-Action Butonu

Call-to-Action butonu, bir şirketin kullanıcıları karşıladığı ilk kapısı ve şirketler için önemli bir yere sahip. Yeni Call-to-Action butonu daha büyük, daha göz alıcı ve cover fotoğrafının hemen altında olacak.

Sayfalar İçin Yeni Bölümler

Şimdiye dek bütün sayfalarda aynı bölümler bulunuyordu. Dolayısıyla her sayfa kendisini daha iyi ifade edebileceği bölümleri barındıramadığı için kullanıcıdan daha uzak bir iletişim kurmuş oluyordu. Facebook artık sayfalara yeni bölümler ekliyor. İşte bunlardan birisi “Shop”. Bu bölüm, perakendeci şirket sayfalarına ürünlerini ana sayfalarında kullanıcılarla buluşturma imkanı sağlıyor. Diğer yeni bölüm ise “Services” . Bu bölüm ise hizmet sektöründeki şirketlere sayfalarının en üst kısmında tekliflerini liste şeklinde sunma imkanı sağlıyor. Örneğin; bir spa şirketi “Services” sekmesini kullanarak kullanıcılar için hizmetlerini sunacağı bir menü hazırlayabilecek ya da sattığı ürünler için bir liste sunabilecek.

Geliştirilmiş Sayfa Düzeni

Facebook kullanıcıların ve şirketlerin hayatını kolaylaştırmak konusunda ısrarcı. Kişiler tablet ya da telefonları üzerinden sayfalarla iletişime geçmek istediklerinde sürekli tıklama ve ekran kaydırma ile uğraşmasın istiyor. Bu nedenle sayfa düzenleri üzerinde güncellemeler yapıyor. Bu güncellemelerle sayfaların her bir bölümü, alt ilgili alt sekmelere sahip olacak. Böylece kullanıcılar aradıkları bilgiyi ilgili sekmelerin altında bulabilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak