Facebook ve Instagram’dan Gazeteciler İçin Signal

Facebook’un güncellemelerine ve yeniliklerine yetişemiyoruz. İşte bunu kanıtlayan bir yenilik daha: Signal! Bu araç ile Facebook, gazetecilere yönelik bilgi akışı sağlayan bir platform olma hazırlıkları içerisinde… Facebook Medya İlişkileri Direktörü Andy Mitchell’in verdiği bilgiye göre gazetecilerin Facebook’tan beslenerek içerik üretmek konusunda yoğun bir talepleri bulunuyordu.

Sosyal medyanın insanların 1 numaralı iletişim kurma alanı olmasıyla birlikte yeni potansiyeller de doğuyor. İnsanlar sosyal medya kanalları aracılığıyla sadece kişisel paylaşımlar değil, toplumsal ve siyasi birçok paylaşımda da bulunuyor. Haber değeri taşıyan içeriklerin de aralarında bulunduğu kimi paylaşımlar, gazeteciler için çok önemli. Bu nedenle yalnızca Facebook üzerinden değil, Instagram üzerinden yapılan paylaşımları da sunacak Signal, gazeteciler için iyi bir haber ve veri toplama alanı olacak.

Facebook Üzerindeki Trendler Signal’da…

Gazeteciler, insanların Facebook üzerinde ne konuştuğuyla ve trend konularla fazlasıyla ilgileniyorlar; çünkü sokağa çıkıp haber kovalama döneminin bittiği günümüz ortamında haberi sosyal medya ortamından yakalama şansları var. İnsanlar tepkilerini, sevinçlerini burada paylaşıyor.

Görsel İçerik Araştırmada Instagram Kolaylığı

Signal üzerinden Instagram içeriklerinin taranması da mümkün olacak. Gazeteciler için görsel içerik arayışında da yardımcı olma hazırlığında olan Signal, belli ki gazetecilerin işini kolaylaştıracak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak