Facebook’ta Tüm Anılarınız Tek Bir Yerde!

Bundan 3 yıl önce Facebook bize “On This Day” adında bir özellik çıkarmıştı. Bu özellik geçmişteki anılarımızı tekrar gözümüzün önüne getiriyor ve unutturmuyordu. Facebook bunu ilerletme kararı aldı! Çünkü biliyorsunuz Facebook her zaman tutan özelliklerini geliştirmeyi olmayı sever… Peki, bu yeni özellik nasıl mı? Hemen açıklayalım.

Yeni adı “Memories”

Aslında “On This Day” özelliğini geliştirerek “Memories” diye yeniden adlandırıyor Facebook. Nedir bu “Memories” özelliği? Memories özelliği masaüstünden Facebook’a girdiyseniz sol taraftaki sekmelerde yer alıyor. Mobilden girdiyseniz ise sağ alttaki “More” (“Daha fazla”) seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu sekmede geçmiş yıllardaki anılarınızı bir arada görebileceksiniz. “On This Day” ise Memories’in sadece bir alt kategorisi olarak yer alacak, yani başka birçok özellik olacak burada.

Bir bakıma anılarınızın yıl dönümleri farklı başlıklar aştında burada toplanacak ve hepsi bir arada duracak. İstediğiniz bilgiye buradan ulaşacaksınız. Yalnızca tarih olarak değil kategori olarak da ayıracak anılarınızı Facebook. Örneğin, yaz anılarınız diye bir kategori görürseniz sakın şaşırmayın!

Artık anılarınızı kaybetmek de öyle kolay değil. Üstelik Facebook’ta fotoğrafların arasında kaybolma devri tamamen sona eriyor. Sadece fotoğraf da değil, arkadaşlarınızla, Facebook’ta arkadaşlık yıl dönümleriniz bile burada görünüyor. Anılar tek çatı altında toplanıyor, Facebook hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor! Bu özellik bize gelmemiş diye panik yapmayın sakın. Sabredin, gelecek birkaç güne size de.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak