Facebook’ta Yorumlara GIF Desteği Geldi

Facebook, 3 ay önce GIF formatının 30. yıl dönümünü kutlamak için GIF ile yorum yapabilme özelliğini test etmeye başlamıştı. Yeni Facebook güncellemesiyle özellik tüm kullanıcılara açıldı ve yorum penceresine GIF butonu geldi.

GIF butonu, kullanıcılara GIPHY ve Tenor gibi farklı servislerde GIF’leri doğrudan arama ve yorum kutusundan gönderme olanağı sunuyor.

Facebook, GIF’leri desteklediğini önceden bildirmişti, ancak News Feed‘deki görsel etkiyi dağıtmak istemeği için tereddüt ediyor ve kullanıcıların talep ettiği GIF’lere geçici çözümler sunuyordu. GIF’leri doğrudan arama ve paylaşma özelliği şimdilik sadece yorumlara gelse de, News Feed yayınları için de bu özelliği getireceklerini umuyoruz.

Facebook’un yaptığı diğer bir açıklamaya göre geçen yıl Messenger’da yaklaşık 13 milyar GIF gönderilmiş ve bunlardan 400 milyonu sadece 2017 Yılbaşı Günü’nde paylaşılmış. Yaz dönemi kampanyalarının hız kazandığı bu dönemde, GIF’lerle yorum yapabilme özelliğine odaklanacak, bu özelliği kullanarak yarışmalar düzenleyecek ve etkileşim yaratacak kampanyaları merakla bekliyoruz. Yeni özelliğin sosyal CRM yapan markalar için de büyük önem taşıyacağı öngörülüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak