Google’ın Yeni Çevrim İçi Sergisi ile Ünlü Keşifleri Yeniden Keşfedin

Arama motoru Google; sanatın, kültürün ve tarihin hikayesiyle dolu bir web sitesi yayınlamıştı: artsandculture.google.com!

Bilgiye ihtiyacımız olan her an imdadımıza koşan sevgili arama motorumuz Google, kültür ve sanat dünyasını anlatan sitesinde açtığı yeni sergisiyle ziyaretçilerini icatların ve keşiflerin bin yıllık tarihsel yolculuğuna çıkarıyor. Once Upon a Try adlı online sergi ile icatların ve keşiflerin dünyaya ilk geldiği o zamanlara gitmek isteyenleri uzun bir yolculuk bekliyor.

Ressamlar, medyumlar, sanat hareketleri, tarihi olaylar gibi kategorilerin; British Fashion Council, Ford’s Theatre, Palazzo Te gibi birçok müzedeki koleksiyonların yer aldığı site, şimdi keşifler ve icatlara dair eklenen yeni çevrim içi sergisindeki 400 yeni interaktif koleksiyonu ile tarihi bilgi bankamız olma yolunda… Ziyaretçilerin kendilerine ait profil oluşturmasını da sağlayan sitede favori konularımız için klasörler de oluşturabiliyoruz.

Siz de Big Bang’den Madame Curie’ye keşfin tarihine dair hikayeleri okumak için hemen Once Upon a Try sayfasına gidin, bilgilenin.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak