Pinterest’ten Kapsamlı Güzellik Araması

Fikir havuzumuz Pinterest, güzelliğinize güzellik katacak bir yeniliğe göz kırptı. Pinterest artık makyajseverlerin ten renklerine göre saç ve makyaj fikirleri sunmaya başlıyor.

Tüm dünyada hemen her gün milyonlarca insan güzellik konusunda fikir almak için Pinterest’in kapısını çalıyor. Pin’lenen milyarlarca güzellik fikrinin üzerine bir de en çok aranan kategorilerden biri “makyaj” olunca Pinterest kolları sıvadı ve gelişmiş arama seçeneklerini kullandığı bir yeniliğe göz kırptı.

Aslında Pinterest makyaj konusunda farklı fikirlere ihtiyacı olanları mutlu etmek için web versiyonunda ten rengine dayalı arama özelliğini Nisan 2018‘de test etmeye başlamıştı. Uzun çalışmalar sonunda nihai mutlu sona gelindi ve Pinterest merakla beklenen özelliğini kısa süre sonra güzellik avcılarıyla buluşturacağını bildirdi. Birkaç hafta içinde iOS kullanıcıları, Pinterest üzerindeki palet yardımıyla ten renklerini seçerek yüzlerini renklendirecek makyaj fikirlerini bulabilirler.

Güzellik uğruna bu yenilik yoluna giren Pinterest’i tebrik ediyor, makyajseverlerin gönlünü çalacak daha çok yeniliğe imza atmasını bekliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak