Sosyal Medyayı Yenilenen BoomSocial ile Ölçün


Tick Tock Boom
tarafından geliştirilen sosyal medya ölçümleme, raporlama ve analiz programı BoomSocial, Beta testlerini tamamlayarak tam sürümü ile yayına girdi. Ara yüzü de yenilenen yeni BoomSocial ile markaların Facebook, Twitter ve Google+ sayfalarının ardından artık Linkedin sayfalarını da ölçümleyip, analiz edebiliyorsunuz.

Sosyal medya yalnızca kişilerin değil, artık tüm markaların gündemindeki en önemli konulardan biri. Birçok marka sosyal medyada iletişim ve pazarlama faaliyetlerini gün geçtikçe arttırıyor. Ortaya çıkan yüksek bütçeler beraberinde performans ve yatırım geri dönüşü üzerine ölçümleme gereksinimlerini de getiriyor. Her mecranın kendine özgü metrikleri, verilerin sadece marka tarafından görüntülenebilmesi ve detaylı rakip analizinin zorluğu, sosyal medyanın ölçümlenmesini zorlaştıran etmenlerdir.

ÜCRETSİZ Performans Ölçümü

İnternet ve sosyal medya takip sistemi BoomSonar desteğinde geliştirilen BoomSocial, bu zorlukların üstesinden gelmek için hazırlanmış bir analiz sistemidir. Şubat ayından bu yana kapsamlı bir Beta testi süreci geçiren BoomSocial, yenilenen tasarımı ve yeni eklenen Google+ ve Linkedin sayfa istatistikleri ile Ağustos itibariyle tam sürüm olarak yayına girdi. Tamamen ücretsiz olan BoomSocial ile markaların Facebook, Twitter, Google+ ve Linkedin’deki hesaplarının performansını ölçmek mümkün.


Toplam 7.500’den fazla sosyal medya hesabının tüm verilerine ulaşılabilen BoomSocial, aynı zamanda sektörleri ve rakipleri inceleme imkanı da sağlıyor. BoomSocial ayrıca kullanıcıların takip etmek istedikleri hesapları eklemelerine de izin veriyor. Ücretli rakiplerinde bulunmayan ileti detayları ve her sayfada en güncel verileri sunması, BoomSocial’ın sosyal medya ölçümlemede öne çıkmasını sağlıyor.

Detaylı Analizler

BoomSocial’ın yeni versiyonunda çok sayıda detaylı analiz yer alıyor. Sistem ile markanın hayran ve takipçi sayısındaki değişimi uzun dönemli olarak gözlemek, etkileşim oranlarını ve en çok etkileşim alan içerikleri belirlemek, iletiler hakkında detaylı analizler yapmak ve geliştirilmesi gereken alanları belirlemek mümkün. Tüm bu ölçümlemeleri yaparken markanın içinde bulunduğu sektörün ortalama rakamlarını ve rakiplerin durumunu da detaylı grafikler ile inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Analiz Platformu BoomSocial’da ayrıca aylık kanal analizleri ve tüm ülkelerdeki sosyal medya kullanım oranlarına dair güncel veriler de yer alıyor.

Sektörel İstatistikler ve Karşılaştırma

Markaların 24 sektör ve 100’den fazla kategoride sınıflandırılması, sektörel karşılaştırma ve benzer sayfalarla performans kıyaslamasına olanak sağlıyor. BoomSocial’ın ücretsiz sürümünde ayrıca 7 markanın birbiriyle detaylı bir şekilde karşılaştırılması da mümkün. Markaların hayran sayısı, büyüme oranı, aktiviteleri, etkileşimleri ve kalite puanları tek bir ekranda karşılaştırılabiliyor. Ayrıca Favoriler menüsü ile ilgi alanınızdaki markalara hızlı erişilebiliyor.

Tick Tock Boom Dijital PR & Marketing tarafından geliştirilen tamamı ücretsiz platforma www.boomsocial.com adresinden ulaşabilir ve ücretsiz kayıt olarak, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

2 Yorum
  1. güzel dileğiniz için teşekkürler :) sevgiler

Bir Yanıt Bırak