Etkileşime Odaklanın!

Günümüzde tüketiciler markalar ya da ürünler hakkındaki yorumlarını sosyal medya aracılığıyla kolaylıkla markaya iletebiliyor. Sosyal medya, markalarla iletişime geçmenin başkahramanlarından biri artık. Bu nedenle sosyal medya için bir “etkileşim merkezi” tanımını yapmak yanlış olmayacaktır.

Eğer sosyal medya üzerinden tüketicilerinizle iletişime geçiyorsanız ve onlar da sizin bu çabanızı fark ediyorsa doğru yoldasınız. Takipçileriniz içeriklerinizi paylaşıyor ve yorum yapıyor ise Ağızdan Ağza Pazarlama (Word of Mouth Marketing) yolunda başarılı bir yol izliyorsunuz demektir. Bu yöntemle tüketicilerinizde marka sadakati ve marka elçiliği gelişecektir.

Özellikle kullanıcıların markanız hakkında yaptığı yorumlar, içgörü elde etmede başvuracağınız ilk kaynaklardandır.

“Like” ve “Love” Arasındaki Fark

Bir kişinin sayfanızı beğenmesi (like) onu sevdiği (love) anlamına gelmez. Etkileşim, hesaplarınızın alt satırında bulunan takipçi sayısı kadar değerli aslında. Takipçi sayınızı artırdıktan sonra onların markanızla etkileşime geçmesi için de adımlar atmanız gerekiyor. Bu amaçla tüketicilerinizin ilgi alanlarına göre içerikler üreterek onlarla etkileşimi geliştirebilir ve sürekli kılabilirsiniz. Sayfanızla etkileşime girmeyen takipçilerin, listenizde sadece bir rakam olarak kalmasını istemezsiniz değil mi?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak