Twitter, Stickers’ı Resmen Duyurdu


Twitter daha önce duyurduğumuz “Stickers” güncellemesini resmi bloğundan duyurdu. Resmi açıklamayla birlikte yeniliğin detayları da açıklığa kavuşuyor. Açıklamaya göre Twitter üzerinden yapılacak fotoğraf paylaşımlarına Twitter etiket kütüphanesinden ruh halinize ya da duruma göre istediğiniz etiketi seçmeniz mümkün olacak. Bir fotoğrafa birden fazla etiket ekleyebilecek ve bu etiketleri istediğiniz kadar büyütüp küçültebileceksiniz. Snapchat‘te bulunan ve çok popüler olan etiket özelliği, Twitter’ı kıskandırmış olacak ki artık Twitter’ın fotoğraf düzenleme seçenekleri arasında yerini almış olacak.

Etiketlere Arama Özelliği de Geliyor

Twitter etiketlerini Snapchat’inkilerden farklı yapan en önemli özellik ise aranabiliyor olmaları. Etiketlenen her bir fotoğraf, eklenen etikete göre yeni bir arama kategorisine girecek ve görsel üzerindeki etikete tıklandığında etiketle yapılan diğer tüm paylaşımlar bir araya toplanacak. Böylelikle aynı etiketle dünya genelinde yapılan paylaşımlar etiket aramasıyla bir arada görülebilecek.

Twitter’ın bu yeni özelliği birkaç hafta sonra Twitter’ı iOS ve Android üzerinden kullanan kullanıcılar için aktif hale gelecek. Web’den ise ancak etiketli görselleri görmek ve üzerlerine tıklamak mümkün olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak