Youtube’dan Reklamsız Abonelik Sistemi

Google, Youtube videolarında reklam görmek istemeyen kullanıcıları için birkaç ay içinde yeni bir abonelik modelini piyasaya süreceğini açıkladı. Modele göre, aylık abonelik ücretini ödemeyi kabul eden kullanıcılar, videoları reklamsız olarak izleyebilecek.

Kaliforniya’da gerçekleşen Code/Media konferansında konuşan Robert Kyncl, konu ile ilgili sistem üzerindeki son çalışmaların yapıldığını ve birkaç aylık bir zaman dilimi içerisinde aktif hale getirileceğini ifade etti. Kyncl ayrıca sözlerine, bu abonelik modelinin Youtube için ayrı bir öneme sahip olduğunu, çünkü bazı kullanıcıların reklam görmekten rahatsız olduğunu da ekledi.

Şirket ayrıca, 2014 yılında duyurduğu ve reklamsız müzik dinleme, offline müzik oynatma gibi özelliklere sahip olan “YouTube Music Key” sisteminin de beta versiyonunu Kasım ayında kullanıcılarıyla buluşturacağını açıkladı. Beta formunda yalnızca davetiye ile abone olunabilen bu sisteme göre, kullanıcılar, müzik videoları harici diğer videolarda reklam görmeye devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak