YouTube Mobil Güncellendi

YouTube, mobil izlenme oranlarının yüksekliğini kullanıcı dostu güncellemeler ile ödüllendirerek kullanım rakamlarını daha da yükseltme yönünde adımlar atıyor. Facebook ile girdikleri mücadelede belki de en önemli kale durumunda olan mobil kullanım rakamları YouTube’a göre toplam kullanım rakamlarının yarısını oluşturuyor. Bu doğrultuda temmuz ayında YouTube, kullanıcıların deneyimlerini olumlu yönde geliştirecek, videolara erişimlerini kolaylaştıracak, daha hızlı ve kaliteli bir şekilde video yüklemenin önünü açacak güncelleştirmeler gerçekleştirdi. Bu güncelleştirmeler ilk olarak Android işletim sistemli cihazlarda kullanıma sunulurken en kısa zamanda iOS sistemli mobil araçlarda da görülebilecek.

YouTube “Anasayfa” kısmını güncelleyerek daha önce izlediğiniz videolara göre sizin için kişiselleştirilmiş video önerileri sunuyor.

Abonelikler” kısmından takipte olduğunuz kanal ve kullanıcıların yeni videolarına bir dokunuşla erişebilir, videolar yüklendiği anda bildirim alarak hiçbir içeriği kaçırmamayı garantileyebilirsiniz.

Hesap” kısmından ise kendi yüklediğiniz, beğendiğiniz veya izlediğiniz videolara ve playlist’lerinize hızlıca erişebilirsiniz.

YouTube’un tüm bunların yanı sıra tam ekranda dikey video izleme olanağı da sunduğunu belirtelim.

İzleme kısmına getirilen yenilikler dışında yükleme kısmına da yenilikler getiren YouTube, yeni nesil telefon kameralarının kalitelerini göz ardı etmeyerek çekilen videoların aplikasyon üzerinden düzenlenmesi ve yüklenmesini de sağlıyor. Aplikasyon içerisinde yer alan uygulama video kesme, filtre uygulama, müzik ekleme ve hesaba yükleme olanaklarını da sunduğundan artık masaüstünde düzenleme devrinin de kapandığını söylemek mümkün.

Tüm bu güncellemeler bakalım YouTube’un 2015 mobil istatistiklerini nasıl etkileyecek?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak