Altın Pusula’dan Tick Tock Boom Ailesine Üç Ödül!

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) düzenlediği Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, ödüller sahipleriyle buluştu.

Zorlu PSM Sky Lounge’da 29 Nisan Pazartesi akşamı 18’inci kez gerçekleşen ödül töreni, her yıl olduğu gibi bu yıl da halkla ilişkiler profesyonellerini, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerini, akademisyenleri ve genç iletişimcileri ağırladı. Halkla ilişkilerin duayenlerinden Betül Mardin’in de onurlandırdığı gecede, 21 ana ve 27 alt kategoride yarışan 300’ün üzerinde projeden 49’una ödül verildi. Tick Tock Boom ailesi olarak ödül kazananlar arasında biz de yer aldık. 3 farklı kategoride, 3 farklı projemizle ödül almanın mutluluğunu ve gururunu yaşadık.

Gelin, Altın Pusula’dan hangi projelerimizle ödüller kazandığımıza bir bakalım!

#TrafikteKadın

Müşterimiz Ford Otosan’a 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığımız #TrafikteKadın projemiz, Dijital İletişim kategorisinin Kurumsal Sorumluluk dalında büyük ödülün sahibi oldu.

Hazırladığımız bu projeyle her gün evlerine, işlerine, okullarına gitmek için direksiyon başına geçen binlerce kadın sürücünün yerine kendimizi koyduk ve trafikte kadın ön yargısına karşı çıktık. Dünya Kadınlar Günü’ne özel videomuz #TrafikteKadın ile kadın sürücülerimizin her gün maruz kaldığı ön yargılı sözleri gündeme getirerek herkesin bu ön yargıları değiştirmek için elinden geleni yapmasını istedik.

#TenisBiziz

We Are Tenis Türkiye için hazırladığımız #TenisBiziz projemiz de Altın Pusula’da Spor kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

Şarkıcı Bülent Serttaş’ın TEB Tennis Stars Series etkinliğinde, ünlü tenisçi Maria Sharapova ve milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay‘ın karşılaşmasını ön sıralardan izledikten sonra Sharapova ile çekildiği selfie Twitter’da çok konuşulmuştu. Şarkıcı bunun üzerine “Doğum günümdü” Tweet’ini atarak kısa sürede viral olmuştu. Biz de bu viral etkiden yola çıkarak tenisi ülkemizde herkese sevdirmek ve tenisin belirli bir toplumsal kitleye ait olmadığını anlatmak istedik. Tenisin “ata sporumuz” olduğunu vurguladığımız filmde, başrolü Bülent Serttaş’a vererek tenisi geniş kitlelere duyurmayı amaçladık.

#ElAlemNeDer

Altın Pusula’dan ödül aldığımız son projemiz ise kadınların iş hayatında daha güçlü adımlar atması için hayata geçirdiğimiz #ElAlemNeDer adlı kampanyamız. #ElAlemNeDer ile Entegre İletişim Kampanyası kategorisinde ödülü kucakladık.

8 Mart Kadınlar Günü’ne özel bu kampanyayı ise müşterimiz TEB Kadın Bankacılığı için hazırladık. Bu projede, sosyal medya takip ve analiz aracımız BoomSonar’ı kullanarak 27 anahtar kelime belirledik ve kadınların iş hayatına katılımının önündeki engellerin ne olduğunu araştırdık. Araştırmamız sonucunda kadınların iş dünyasında üzerlerinde “El alem ne der?” baskısını hissettiklerini öğrendik. Bu içgörüden yola çıkarak hazırladığımız filmde kimsenin ne dediğine kulak asmadan hareket eden, cesurca kariyerinin peşinden giden kadınların hikayelerini anlattık.

Altın Pusula’dan aldığımız bu ödülleri de gururla ödül ailemize ekliyor, yeni projelerimizle yeni başarılara imza atmayı diliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak