Facebook Live Güçleniyor!

Facebook videoların gücüne ivme kazandırmakta kararlı! Bu konudaki en büyük silahı ise sayısı artık milyarla ölçülen kullanıcı sayısı. Bu kişilerin kullandığı Facebook Groups ve Facebook Events gibi popüler alanlar da artık kendi Facebook Live özelliğine kavuştu. Şimdi kullanıcılar bu alanlara özel Facebook Live canlı yayınları yapabiliyorlar.

Facebook Live için geliştirilen başka yenilikler de hayata geçti. Bunları sıralayalım:

Facebook Live Reaksiyonlar

Bu özellik canlı yayın sırasında izleyicilerin duygularını hızlıca ifade etmelerine olanak veriyor. Duygular ekranda beliriyor ve sonra kendi kendine kayboluyor. Facebook bunu izlerken tutulan alkış ya da tezahürat efektlerine benzetiyor. İstatistiklere göre Facebook Live izleyicileri diğer post’lara göre 10 kat daha çok yorum bırakıyor.

Yeni Canlı Yayın Filtreleri

5 adet yeni canlı yayın filtresiyle yayın yapanlara bir miktar yaratıcı özgürlük tanınıyor. Facebook, ileride daha çok filtre ve yayınların üstüne çizim yapma özelliğini de eklemeyi düşünüyor.

Yayına Arkadaş Davet Etme

Çoğu şeyi sosyalleşerek yapmayı daha fazla sevdiğimizi bilen Facebook, canlı yayın videolarını izleyenleri de unutmuyor ve arkadaşlarınıza yayını izleme daveti gönderme özelliğini hayata geçiriyor.

Size Özel Bir Yer

Canlı yayın videolarını izlemeniz için size özel bir yer hazırlayan Facebook, burada dünyada popüler olan, ilgilendiğiniz konular hakkındaki ya da arkadaşlarınızın ve takip ettiklerinizin paylaştığı canlı yayınları, sadece mobil uygulamasına özel bu alanda topluyor.

Dünya Canlı Yayın Haritası

Masaüstü için hazırlanan yeni Facebook Live Map adlı interaktif haritada ise 60’tan fazla ülkedeki canlı yayınlar, anbean gösteriliyor. Bu sayede kullanıcılar, dünyada neler olup bittiğini daha kolay takip edebiliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak