Google’dan Etkinlik Arama Zamanı!

Kendisine günde en az 3 soru sorduğumuz, hatta bazılarımızın hiç çıkmadığı arama motorumuz Google’dan yeni haberler var! Google artık mobil uygulamasında etkinlikleri de listelemeye başlıyor. Peki, bunu nasıl yapıyor?

Google’da etkinlik kategorisine giren kelimelerle arama yaptığınızda yakınınızdaki öneriler “Etkinlik” kutusunda listelenecek ve istediğiniz etkinliğin yerine, saatine rahatlıkla ulaşabileceksiniz! Eğer bir şehir veya ülke ismiyle arama yapıyorsanız merak etmeyin; Google sizin için onları da filtreleyecek. Sadece yer değil tarih içeren veya “bugün”, “yarın”, “gelecek hafta” şeklinde aramalarla da bu filtrelemeye ulaşabileceksiniz. Kısacası Google’ın karşınıza çıkaracağı etkinlikler sizin arama yaptığınız kelimelerinize bağlı olacak. Etkinlik sonuçları arasından ilginizi çekenlere tıkladığınızda etkinlik detaylarına ulaşabilecek, bilet satın alabileceksiniz.

Yazın, bulun, etkinliğin tadını çıkarın! Bu arada; özelliği şimdilik sadece telefonlarınızda kullanabileceğinizi unutmayın. Google, etkinlik aramasını ilk olarak ABD’de kullanıma sundu. Bizim taraflara gelmesi yakındır. Yakın değilse de umarız bir an önce gelir!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak