Instagram Spotlight Özelliği

Instagram, bir konu altında videoları toplama özelliğini yalnızca yılın özel iletişim zamanlarında aktive ediyordu. Spotlight Compilations olarak bilinen bu özellik, şimdi daimi hale getirildi ve Instagram’ın genel özellikleri arasında yer aldı. Özellik, Haziran’da duyurulan “keşfet” bölümünün altında “Spotlight” ismiyle yer alıyor.

Instagram yetkilileri çok ilgi toplayan bu özellik için her gün yeni konular ve başlıklar belirleyerek takipçilerin beklentilerini karşılamak için çalışıyor. Özelliğin ardındaki stratejinin de insanları daha fazla etkileşime geçirerek Instagram’ı daha çok kullanmaya teşvik etmek olduğu düşünülüyor. Paylaşımların gittikçe birbirine benzemesinden dolayı deneyimin sıradanlaşmasından endişe eden Instagram yetkililerinin bu sebeple hem Spotlight gibi özellikler getirdiği, hem de daha önce duyurduğu Boomerang, Layout gibi uygulamaları hayata geçirdiği belirtiliyor.

Henüz herkese açık olmayan Spotlight ile birlikte Instagram da videolarının öne çıkması için bir adım atmış oluyor. Ayrıca bu yeniliğin Twitter Moments’a benzetildiğini ve yakında tüm profillere açılacağını da belirtelim.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak