NES Mini ile Çocukluğumuza Gidiyoruz

80’ler ve 90’lara izini bırakan Nintendo konsolu, retro oyun severler için geri geliyor!

Adını Nintendo Entertainment System‘in baş harflerinden alan NES Mini; HDMI kablo girişi, 60 Hz‘lik görüntü kalitesi ve orijinal kontrolleri sayesinde eski 8-bit oyunları o muhteşem müzik ve sempatik grafikleriyle tekrar yaşamanızı sağlıyor.

NES Mini'nin farklı görüntü seçenekleri
NES Mini’nin farklı ekran seçenekleri

Nintendo’nun da belirttiği gibi NES Mini konsolu 30 yüklü oyunla geliyor. Oyunlar arasında Super Mario Bros., Pac-Man, The Legend of Zelda, Donkey Kong gibi klasikler var.

Nintendo, ayrıca geçmişe bir selam çakarak kaydetme (save) özelliğini kullanmayı kısıtlamış. NES Mini’de sınırlı sayıdaki kaydetme haklarınız -oyun başına sadece 4 adet- bulunuyor. Bu hakları kullanarak oyunu istediğiniz an kaydedebiliyor ya da beğenmediğiniz bir hediye nesnesini değiştirebiliyorsunuz. bunun üstesinden gelebiliyorsunuz.

60 dolardan 11 Kasım‘da satışa çıkacak NES Mini‘nin Türkiye’de ne zaman satılacağını henüz bilmesek de Japonya, Avustralya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da gerçek hediye sezonu Noel ve yılbaşından hemen önce piyasaya çıkarak satış başarısını zirveye çıkaracağını şimdiden öngörebiliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak