Pinterest’ten Takip Edilenler Sekmesi

Yeni fikirler keşfedebilmenize olanak sağlayan görsel paylaşım platformu Pinterest, takip ettiğiniz kişi ve markaların paylaştıklarına daha kolay ulaşmanızı sağlayacak bir özellik ekledi. Siz de artık bu sekme sayesinde zevkinize göre takip ettiğiniz kişi ve markaların gönderilerini kaydettikleri sırayla, en güncel Pin‘lerini kolayca görebileceksiniz.

Pinterest kullanıcılarından gelen verileri değerlendiren platform yetkilileri, kullanıcılardan bazılarının tavsiye edilen içerik akışını tercih ettiklerini gözlemlerken, bir grup kullanıcının ise içerikleri kendilerinin düzenlemek istediğini fark etmiş. Pinterest, artık takip ettiklerinizi daha rahat düzenlemek ya da takip ettiğiniz kişilerin son Pin’lerine kolayca ulaşmak adına geliştirilmiş sekmeyi iOS ve Android’de kullanıma sundu.

Sekmenin en üstünde bulunan “+” düğmesine dokunarak takip ettiğiniz kişileri görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu sekme ile ilgi alanlarınıza göre takip edebileceğiniz daha fazla kişi keşfedebilir ve artık ilginizi çekmeyen herhangi bir şeyi takip etmekten vazgeçebilirsiniz.

Özetle Pinterest, kullanıcılarına iki farklı akış seçeneği sunuyor artık. Ana sayfada kişiselleştirilmiş içerik önerilerinden oluşan bir akış gören kullanıcılar, yeni eklenen takip edilenler sekmesine girdiklerinde ise takip ettikleri her hesabın içeriklerini sırasıyla görüyorlar. Sosyal medyada kullanıcılara seçenek sunmanın olumlu sonuçlarını sık sık görüyoruz. Pinterest‘in de kullanıcılarını dinliyor olması güzel bir haber!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak