WhatsApp 2019’a Üç Yenilikle Start Verdi

WhatsApp yeni yılı, yeni özelliklerle kutlamaya devam ediyor. Peki, WhatsApp’ın öncelikle iOS kullanıcılarının yüzünü güldürecek olan son 3 yeniliği ne?

Özele Gelsene!

Daha önce WhatsApp grup sohbetlerinde kişiye özel mesaj atmak istediğimizde ne yapıyorduk? Hemen grup sohbetinden çıkıp tekil kullanıcıya özel mesaj oluşturuyorduk. Oysa şimdi grup sohbetinden çıkmadan o kişiye sohbetteki diğer üyelerin göremeyeceği özel mesajlar gönderebiliriz. Bu yeniliği duyan iOS kullanıcılarının alkışlarını duyar gibiyiz. Ama WhatsApp’ın 2.19.10 sürümünü indirmeyi unutmamalarını hatırlatmak isteriz.

Bol Çıkartmalı Görseller ve Videolar

Sohbetlerimizi görsel ve videolarla daha da eğlenceli hale getirdiğimiz WhatsApp’ın diğer yeni yıl hediyesi, bu yönde oldu. Artık görsel ve videolarımıza çıkartma da ekleyebileceğiz. Çünkü kimi zaman arkadaşlarımıza göndereceğimiz fotoğraf ve videolara ufak dokunuşlarla yeni anlamlar katmak isteriz. İşte bu anlarda rengarenk çıkartmalar imdadımıza koşacak.

Gizli Kapaklı Durumlar

Son yenilik ise 3 boyutlu dokunma (3D Touch) desteğiyle durum güncellemelerini kişi listemizden gizlice görmemizi sağlıyor. Durum güncellemelerini kimlerin gördüğünü bilmek, paylaşan kişiyi memnun etse de aynı durum görenler için geçerli değil. “Durumunu gördüğümü bilmesin.” diyenler 3D Touch özelliğiyle kendisini gizleyebilir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak