Şarj Aletlerinin Geri Dönüşü!

Samsung, Belçika’da bir ilke imza attı. Piyasaya süreceği Samsung Galaxy S6’nın tanıtımını kullanılmayan şarj kabloları ile yaptı. Nasıl mı?

S6’nın en önemli özelliği, kablosuz şarj edilebilmesi. Durum böyle olunca kablolar tarih oldu. Ünlü geri dönüşüm fikir ustası Evy Puelinckx, Kablolar tarih olmasın, geri dönüşsün.” dedi ve ortaya Meise Botanik Bahçeleri’ndeki hamaklar çıktı. Her bir hamak için 150 adet şarj aleti kullanıldı.

“Samsung ile bağlantıya geçtiğimde hiç kuşku duymadan bu işi kabul ettim. Kullanılmayan eşyalar benim için cennetten bir armağan gibi. Çoğu insan evlerindeki atık kablolardan kurtulmak istiyor. Girişimimiz büyük yankı buldu ve insanlar kullanılmayan kablolarının bir hamağa dönüşmesinden çok mutlular.” diyor Evy Puelinckx.

Samsung’un Belçika Mobil Pazarlama Yöneticisi Dieter Reyntjens ise “Kablosuz şarjların popülaritesi gittikçe artıyor. Starbucks, McDonald’s, Ikea ve Lexus gibi şirketler, müşterilerine kablosuz şarj imkanı sunuyor. Samsung Galaxy S6 ve S6 Galaxy modellerimiz de kablosuz şarj özelliğine sahip. Biz de eğlenceli ve yaratıcı bir yolla kablolara veda etmek istedik.” açıklamasıyla hamakların hikayesini anlatıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak