Anneleri Buluşturan Uygulama Peanut

Annelik, kadınlar için dönüştürücü bir deneyim. Yaşattığı unutulmaz anlar ve mutlulukların yanında her gün üstesinden gelinmesi gereken sorunları da getiriyor.

Anneler bebekleriyle baş başa zaman geçirirken bir yandan da bu sorunlarla mücadele ediyor ve zaman zaman mücadelelerinde yalnızlık hissi yaşayabiliyorlar. Kendisi de anne olan Badoo eski CEO’su Michelle Kennedy, anneleri bu yalnızlıktan çekip çıkarmak isteyerek yeni bir mobil uygulama geliştirmiş.

Her kadının annelik sorunlarıyla başa çıkarken yalnız kalabileceğine inanan Michelle Kennedy’e göre annelerin en iyi dostları yine diğer anneler! Bu sonuca varırken kendi annelik deneyimini dikkate alan Michelle Kennedy, en sıkıntılı anlarında ona en iyi gelen şeyin benzer sorunlara sahip annelerle konuşmak olduğunu söylüyor. Peanut adlı uygulamayı da anneleri böyle ortak bir platformda buluşturmak isterken geliştirmiş.

Peanut‘taki annelerin çocukları 16 yaşına kadar olabiliyor. Ancak, uygulamayı kullanmak için anne olma zorunluluğu bulunmuyor. Facebook ile uygulamaya giriş yapıp size en yakın lokasyondaki benzer ilgi alanlarına ve geçmişe sahip annelerle eşleşebiliyorsunuz.

Hangi üniversiteye gittiğiniz, nerede çalıştığınız, mesleğiniz, kaç çocuğunuzun olduğu gibi sorular annelerle eşleşirken dikkate alınan faktörler arasında. Bir anneyle eşleştiğinizde mesajlaşmaya başlayabiliyor, isterseniz buluşabiliyor, çocuklarınızla ortak oyun saatleri ayarlayabiliyorsunuz. Peanut grup sohbetlerine de izin veriyor.

Buluşma ayarlarken anket açarak en iyi buluşma saatini oylamayla belirleyebiliyorsunuz. Peanut en çok oy alan saati otomatik olarak takviminize ekliyor.

Peanut şimdilik sadece iPhone’larda kullanılabiliyor. Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak