Google Görüntülü Reklam Ağı Güçleniyor

Google Display Network (Google Görüntülü Reklam Ağı), reklamverenlerin ihtiyaçları için etkili çözümler üretmeye devam ediyor. Google Adwords blog sayfasındaki son habere göre GDN’te yayınlanan “yeniden pazarlama” reklamlarınızda işinize yarayacak içgörü analizlerine artık çok daha detaylı ve şeffaf bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Örneğin, sitenizde alışveriş yapanların “koşu”yla ilgilendiğini öğrenecek ve ilgi alanları arasında “koşu” olan kişilere reklamlarınızı gösterebileceksiniz. Reklamlarınızın etkili sonuçlar vermesinde yardımcı olan yaş, lokasyon, cihaz kullanımı, ilgi alanları gibi verileri kolaylıkla görülebilirken, artık “yeniden pazarlama”, yani “remarketing” hedeflemelerinizi çok daha bilinçli şekilde yapabileceksiniz.

Google, blog yazısında bu özelliği başarıyla uygulamaya koyan bazı markalardan da örnekler vermiş. Mesela, Sony PlayStation klasik müzik dinleyicilerinin markasıyla daha çok etkileşime geçtiğini içgörülerden öğrenerek bu kitleyi hedeflemiş ve görüntülenmesini %31 artırmış.

Görüntülenebilir BGMB Reklamlar

Gösterim Başına Maliyet Teklifleri (BGMB) reklamlarınızın hepsi artık görüntülenebilir BGMB‘lere (gBGMB) dönüşüyor. Yani, artık görüntülenmeyen reklamlarınız için para vermek durumunda kalmayacaksınız.

Dinamik Yeniden Pazarlama

Sitenizi daha önce ziyaret eden ya da mobil uygulamalarınızı kullanan kişileri hedefleyen yeniden pazarlama aktivitelerinizde görünen reklamlarınız artık tüm cihazlarla uyumlu hale getiriliyor. Ayrıca, logonuzdaki hakim renkler kullanılarak reklam çerçeveleri tekrar yorumlanıyor ve böylece performansı artırılıyor.

Google Display Network (Google Görüntülü Reklam Ağı) sistemini ilk kez duyuyor ve hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki videoyu izleyerek başlayabilirsiniz:

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak